Uyluk Germe | Estetİk Cerrahİ


about
Uyluk Germe

Yaşa bağlı uyluk kısımlarınızda sarkmalar oluşmuşsa,  kilo verme sonrası  uyluk deriniz gevşemiş ve aşağıya doğru yer değiştirmişse uyluk germe ameliyatı  eski görüntünüze kavuşmanızda yardımcı olabilir. Bu ameliyat diğer estetik ameliyatlarla kombine edilebilir. Liposuctionla kombine edilerek daha iyi sonuçlar almak mümkündür.


UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.
SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Ameliyat öncesi süreç nasıldır?

  Ameliyat öncesi deneyimli bir plastik cerrahi uzmanına başvurmalı ve görüşünü almalısınız. Bu ameliyat için uygun bir hasta olup olmadığınızı cerrahınız belirleyecek, değilseniz başka önerilerinin olup olmadığını size detaylı olarak anlatacaktır. Sigara kullanıyorsanız ameliyat öncesi ve sonrası yara iyileşmesinin düzgün olması açısından bırakmalısınız. Bu çok önemli uyarıyı dikkate almıyacaksanız ameliyatı hiç düşünmeyin derim.

 • Ameliyat nasıl yapılır? Ameliyat ne kadar sürer?

  Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat öncesi plan çizimleri yapılır, kesi yerleri belirlenir. Operasyon süresi ortalama 1.5-2 saattir.

 • Ameliyat sonrası neler yaşanır?

  Ameliyat sonrası 3. günde duş alabilirsiniz. İlk hafta dinlenme devresinden sonra 2. Hafta günlük aktivitelerinizi yapar hale gelirsiniz. İlk ay spordan uzak durmalısınız. Sonrasında çok tempolu olmamak şartıyla yürüyüş gibi hafif sporlarla başlayabilir, ağır sporlara ise 2 ay sonra geçebilirsiniz.

 • Ameliya sonrası iz kalır mı?

  Ameliyat izleri bikini bölgesinde kalır. Önceleri pembe kırmızı renkte iken 6 ay içinde solar deri rengine halını alırlar.